Kommenteeri
Heidame üleõlapilgu rohkelt väljakutseid pakkunud 2020. aastasse ja vaatame tulevikku. Ühtlasi saad teada, miks Telealarmist sai Eule ja mis peitub uue nime taga.
Kõike paremat alanud aastaks!

Aasta esimeses blogipostituses võtame kokku möödunud 2020. aasta ja vaatame põgusalt, mis meid ees ootamas on.

Kuhu kadus Telealarm?

Meie ettevõtte jaoks oli 2020 mitmeski mõttes murranguline. Aasta algusesse olime planeerinud restardi. Ligi kaks kümnendit turul tegutsenud Telealarmist sai EULE. Peale visuaalse identiteedi muutmise lammutasime ka sisu laiali ja panime uuesti kokku.
Tegime seda öökulli tarkusega (just viimast eule saksa keeles tähendab). Sõnastasime EULE missiooni, visiooni ja slogani, analüüsisime ja panime paika ettevõtte kolm
peamist tegevussuunda ja konkreetsemad tegevused neis suundades. Püüdsime mõelda selle üle, kes me oleme, kuidas saame Sulle kasulikud olla ja miks peaksid Sa oma koostööpartneriks just meid valima.

Kui identiteedi muutmisel hästi põgusalt peatuda, siis EULE endine ärinimi Telealarm adresseeris ettevõtte senist tegevust võibolla isegi eksitavalt. EULE fookus on tegelikult laiem ja keskendub tipptasemel tehnilisele nõustamisele, tehnoloogia disainile ja projekteerimisele ning uue suunana ka koolitamisele ja õpetamisele. Niiöelda katus-märksõnaks on keskkond, täpsemalt siis Sinu elu- ja töökeskkond, mida EULE on võimeline muutma targemaks, mugavamaks, keskkonnasõbralikumaks ja loomulikult turvalisemaks - EULE soovib tagada Sinu meelerahu, et Sina saaks võnkuda 500 hertsi sagedusel ja keskenduda oma põhitegevusele. Sellele viitab ka EULE inglise keelne tunnuslause „We design your peace of mind”, mis omakorda viitab EULE selgele soovile liikuda välisturgudele...

Töötamine globaalse kriis tingimustes

Ja siis tuli kroonviirus, rahvakeeles koroona ehk COVID-19. Oli füüsiliselt tunnetatav kuidas kõik hakkab käest libisema ning kuidas makrokeskkonna negatiivsed mõjud lähemale tulevad. Targu valmistusime suureks depressiooniks, milliseid oleme Eesti majanduselus varemgi näinud ja kogenud – kuna tagasilöögid esinesid ka makromajanduses, siis võisime eeldada teatud finantspoliitiliste tagajärgede tekkimist. Kuid ... olles kolm korda sisse ja välja hinganud, mõelnud kriisi algpõhjustele ja võimalikele arengustsenaariumitele, jõudnud arusaamisele, et töö riiklikke ja rahvusvahelised projektidega jätkub endiselt, võttis EULE elukaar taas suuna üles ja täna saame raporteerida mažoorsetel nootidel.

EULE 2020. aasta portfoolio hõlmab ca 20 objekti, millest tooksime välja kolm, mis panid meid viimase piirini proovile ja andsid kuhjaga uusi kogemusi.
 
    • Koostöö Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskusega

Koostöö eesmärgiks oli välja töötada Riigi Kinnisvara portfellis olevate asutuste ühtlustatud turvalisuse nõuded, mis hõlmasid elektroonsete ja füüsiliste turvameetmete kavandamist erineva turvalisuse kategooriaga objektidele. Töö käsitles kogu objekti turvalisust alates ehituslikest turvameetmetest ja lõpetades organisatoorsete meetmetega. Praktiliselt kogu EULE aastakümnete pikkune kogemus oli sellesse koostööprojekti kontsentreeritud.
 
    • Osalemine MCF Group’i andmekeskuse projekteerimisel

Huvitavaks väljakutseks kujunes Baltimaade suurima andmekeskuse turva- ja tuleohutussüsteemide projekteerimine. Rahvusvahelisel tasemel andmekeskus vastab kõrgetele turvastandarditele - mõlemad meie poolt projekteeritud lahendused on
üdini kaasaegsed ja täielikult kompromissitud. Need peavad tagama, et e-riik, idufirmad, ettevõtted ja rahvusvahelised turule sisenejad saaksid ennast Eestis turvaliselt tunda. Tegemist on meie valdkonnas seninägematu projektiga ja EULE-le väga olulise kogemusega.

    • Balti Elektrijaama videovalvesüsteemide kavandamine

Elektrijaam peab töötama laitmatult. Võimsused ja energia on suured ning kõrvalekallete korral võib määravaks saada iga sekund. See nõuab kompromissitut lähenemist turvasüsteemide kavandamisse kõige laiemas tähenduses. EULE-l oli meeldiv võimalus osaleda elektrijaama tehnoloogilise videovalvesüsteemi kavandamisel. Projekteerimisel saime esmakordselt kasutada objekti droonidega visualiseerimist, mis muutis projekteerimise võrreldes tavapäraste meetoditega oluliselt efektiivsemaks. Seeläbi on tagatud, et efektiivsem on ka projekteeritud süsteem ise.

Loodame siiralt, et soovid EULE kogemusest ka ise osa saada ja selle enda kasuks tööle panna. Huvi korral saad tutvuda meie portfoolioga ja võtta ühendust meie tiimiliikmetega.

Tegutsemine teises laines ja sissevaade 2021. aastasse

Püüame COVID-19 teisest lainest põhjustatud järelemõtlemise aega ettevõtte masinavärgi täiustamiseks igati ära kasutada. Oleme kaasanud uusi partnereid, kes panevad õla alla nii  juhtimisprotsesside efektiivsema koordineerimise juures kui tehnoloogiliste lahenduste kavandamisel. Esmakordselt ettevõtte ajaloos kaasasime tiimi automaatika eriala praktikandi Tallinna Polütehnikumist ja „viskasime ta kohe sügavasse vette” – tubli noor inimene saab oma võimeid proovile panna ja kogemusi hankida Tallinna uue maamärgi Rail Baltica Ülemiste ühisterminali automaatika projekteerimisprotsessi assisteerides. Kahtlemata on osalemine selle multifunktsionaalse transpordikeskuse eriosade projekteerimise juures ka EULE jaoks
väga oluline teetähis.

2021. aasta on töiselt startinud ja EULE portfellis on juba mitme Eesti märgilise objekti turvalisemaks ja nutikamaks projekteerimine, millega seoses otsime aktiivselt meeskonda asjalikke uusi liikmeid nõrkvoolusüsteemi projekteerija ja projektijuhi positsioonidele.

Kui Sul tekkis küsimusi ja mõtteid, siis võta meiega julgesti ühendust. Huvi korral saad meid jälgida ka sotsiaalmeedias (@euleworld).


Soovime Sulle igas plaanis edukat aastat!

EULE autorite kollektiiv :)

Lisa kommentaar

Email again: