UUDISED JA PIKEMAD LOOD
Filtreeri postitusi

Tellijad on muutunud valivaks ja hinnatundlikuks - inseneeria turu 2023. aasta ülevaade

Vaatame tagasi väljakutseid ja uusi võimalusi pakkunud aastale ning teeme seda läbi möödunud suvel Äripäeva Ehitusuudistele antud intervjuu, kus Tõnu Kutsar ja Kristo Riimaa arutlesid inseneeria sektori dünaamika ja väljakutsete teemadel ning vaatasid tulevikku. Selleks, et saada ülevaade, kuidas EULE on kohanenud muutuva turuga ja milliseid suundumusi nähakse, loe palun edasi.  Ühtlasi on Sul, hea lugeja, võimalus mõelda sellele, milline on olukord sektoris täna võrreldes kuue kuu taguse ajaga, mil intervjuu Ehitusuudistes ilmus ja milliseid samme saad Sina astuda, et "uuel aastal reel püsida". Soovi korral saad neist meilegi teada anda. Võibolla saame koos midagi uut ja huvitavat ette võtta. 
Loe lisaks

Eksperdid otsustasid: see on Eesti parim turvalahendus

Eesti parim turvalahendus 2022. aastast on valitud. Erinevate süsteemide tulemuslik integratsioon ning paljudest komponentidest hästitöötava tervikliku turvasüsteemi moodustamine tõid tiitli Baltimaade suurimale Greenergy Data Centersi (GDC) andmekeskusele. Just nii arvab Eesti Turvaettevõtete Liidu (ETEL) tegevjuht Andre Lilleleht, kes hääletust manageeris.

EULE poolt projekteeritud ja Telegrupi poolt paigaldatud roheenergial töötava andmekeskuse mitmetasandiline kõrgtehnoloogiline turvasüsteem kaitseb tundlikke andmeid füüsilise rikkumise, hävimise ning volitamata ligipääsu eest. Projekteeritud lahendus hõlmab lisaks tavapärastele valve-, videovalve- ning läbipääsusüsteemidele ka näiteks teetõkete, aiavalve, biomeetrilise tuvastuse ja tuleohutusautomaatika süsteeme. Seetõttu omab keskuses kordasaadetu kindlasti olulist mõju turvalahenduste projekteerimise valdkonnas ja on eeskujuks teistele ettevõtetele, kes soovivad oma turvasüsteeme ettevaatavalt kavandada.

Eesti parima turvalahendust valitakse alates 2001. aastast. 2017. aastast osalevad parimate valmisprotsessis kõik ETELi liikmed ja tema lähimad koostööpartnerid. See tõstab saadud tunnustuse väärtust veelgi.

Tunnustamine on ellu kutsutud ETELi poolt eesmärgiga tõsta esile ettevõtteid, organisatsioone ja üksikisikuid, kes on eelmisel kalendriaastal oluliselt panustanud ettevõtete ja organisatsioonide tegevusriskide maandamisse ning nende vara ja inimeste turvalisuse tõstmisse.

Projektiosalisena palusime originaalina GDC ajaveebis ilmunud artikli endale külla. Olgu hoiatatud, et artikkel on sisukas ning jagab ka praktilisi nõuandeid. 
Loe lisaks